Editie 2025-2026

Agenda

Datum Activiteit Aanwezigheid MT
Maandag 24-11-25 9.00-13.00 MT XL 
15.00-16.00 Bouwoverleg 1-2

PS: Jop
CS: Clarinda
GS: Melissa en Arnout-Jan
Dinsdag 25-11-25 Middag/avond adviesgesprekken groep 8
14.45-15.45 Overleg groep 3
PS: Jop en middag CS
CS: Clarinda
GS: Melissa en Arnout-Jan
Woensdag 26-11-25 10-11.30 rondleidingen
16.00-17.00 Pov overleg
PS: Jop
CS: Arnout-Jan
GS: Melissa
Donderdag 27-11-25 Arnout-Jan traing software opvang (ochtend)
Middag adviesgesprekken gr. 8
Melissa D. afwezig
Sollicitatiegesprekken onderbouw
PS: Jop
CS: Clarinda
GS: Arnout-Jan
Vrijdag 28-11-25 PS: Jop
CS:
GS: Arnout-Jan

Lief en leed

  • 25 november: Jan jarig

Van de directie

  • Zoals jullie weten is Isis deze week opgenomen in het ziekenhus vanwege eetproblemen. Waarschijnlijk komt zij morgen (zaterdag) weer thuis en wordt zij gevoed middels een sonde.
  • Marja van der Hoest gaat om maandag, dinsdag en om de week op woensdag de groep van Isis vervangen. Op woensdag, om de week, donderdag en vrijdag doet Sterre dit. We zijn heel blij en dankbaar dat deze collega's dit kunnen gaan doen.

Van de teamleiders

  • Het focusoverleg is verplaatst naar donderdag 27 november 14.30-16.30 uur. In dit overleg zijn er één of meerdere afgevaardigden van de focusgroep die het MT bijpraten over de doelen. De planning is als volgt: 14.30-15.00 uur: SE 15.00-15.30 uur: Thema/WO 15.30-16.00 uur: Rek 16.00-16.30 uur: Ta/lez. Je bent dus alleen aanwezig bij het overleg van je eigen focusgroep.
  • De takenlijst is hier te vinden. Vanaf maandag 1 december gaat deze in en ben je verantwoordelijk voor de taak/taken waar jouw naam achter staat.
  • Een aantal bovenbouwgroepen doen mee aan een kort onderzoek, met als doel in kaart brengen hoeveel kinderen hoeveel per dag bewegen en hoe we kinderen (op de groep/in de klas) kunnen motiveren méér te bewegen. De groep studenten vraagt daarom of jullie deze vragenlijst willen invullen. Dit is voor alle collega's in het IKC; hoe meer respondenten, hoe beter! Dankjewel alvast voor jullie bijdrage.
  • Voor de medewerkers opvang heb ik een overzicht hoeveel bovenwettelijke verlofuren je nog hebt. De vraag is wat je hiermee wilt doen: Meenemen, uit laten betalen of "storten" in je levensfase. En je mag ook uren verdelen over deze drie. Graag in de komende week even met mij afstemmen wat je wensen zijn. Je kunt het doen als ik op locatie ben, je mag het ook telefonisch afstemmen.
  • Voor de medewerkers van de opvang zijn nog 3 vragen uitgezet over sociale veiligheid, zie deze link:  https://forms.gle/WZyt96Q5RxB5P28Q6 Gelieve dit deze week in te vullen. Ik ben erg benieuwd naar de antwoorden. UN1EK wil dit graag in kaart hebben voor haar medewerkers, fijn als jullie daarbij helpen.
  • Er staan nog ontwikkelgesprekken te wachten. Gelukkig zijn er ook al veel geweest. Na het gesprek is de bedeoeling dat je deze uitwerkt, voorziet van jouw handtekening en die van jouw teamleider of directeur met wie je het gesprek hebt gevoerd en dan uploadt in AFAS. We missen nog veel verwerkte gespreksverslagen met handtekening. Willen jullie dit uitwerken, laten ondertekenen en in je eigen AFAS omgeving uploaden? Dank je wel voor deze professionalisering. 

Van de zorgcoördinatoren

  • Berichtje vanuit SCOL: Vanaf januari 2026 voert SCOL een aantal veranderingen door in het programma. Dit zal het invoeren van gegevens, het analyseren en de aanpak inzichtelijker en makkelijker toegankelijk maakt. We zijn benieuwd hoe dit er in de praktijk uit zal zien!
  • Let op: vanaf 19 december kun je niet meer inloggen in de SCOL, de migratie vindt dan plaats en vanaf januari kun je via basispoort inloggen in de nieuwe SCOL omgeving.
  • Met een aantal collega's heb ik tijdens de groepsbespreking afspraken gemaakt m.b.t. de HP's. Denken jullie hieraan? (Nic)

Van de schoolopleider

  • Deze week starten de eerste jaars Albeda studenten; Dit zijn Jayme in groep 1/2c, Anne-Fleur in 1/2a, Liz in groep 4a en 4b, Quinty in groep 6b.
  • Vrijdag komen er 4 snuffelstagiaires van de Sint Jozefmavo, zij komen in groep 1/2e, 1/2f en 8a en 8b.

Evenementen

  • Op donderdag 18 december zal er overdag een kerstviering zijn in de Bethelkerk. 's Avonds een diner op school met de kinderen. Aansluitend een kerstborrel met het hele IKC team.

Pompenburgsingel 91

  • Desiree heeft haar BBL studie klaar! Een hele vlotte prestatie. In de komende week is er de controle of alles in orde is en dan is het wachten op de diplomering. Ondertussen  gaat Desiree even bijkomen en is ze komende maand met verlof. Afgelopen donderdag was daarom al opeens haar laatste dagje op de hedo.

Chrysantstraat 7

  • Woensdag zetten we onze schoen; de schoencadautjes liggen op zolder, deze kun je aftellen voor je eigen groep.
  • Donderdag starten de dramalessen. Willen jullie het rooster met Clarinda of met Ank delen?
  • Dion krijgt vrijdag de sleutel van zijn huis. Wellicht heeft dit invloed op de gymlessen, houdt hier rekening mee. Je kunt de gymles dan zelf geven.
  • Medilex heeft haar congresrooster gedeeld, interessant zijn:
    - 9 april: Kleuters met een ontwikkelingsvoorsprong
    - 28 mei: Zelfsturing en exploitatiedrang bij het jonge kind
    Beide congressen sluiten aan bij ons IKC jaarplan. Heb je interesse, dan dit graag delen met Clarinda. Ik ga kijken naar mogelijkheden.
  • Maandag 1 december is Clarinda afwezig i.v.m. afspraak leerteam opleiding.

Goudsesingel 100

  • Naar aanleiding van het bouwoverleg van 18-11, is hier de samenvatting van de evaluatie van de oudergesprekken. Terecht is er de kanttekening gemaakt dat op de studiedag in oudergesprekken voornamelijk geoefend zijn in een setting één op één, maar dat nu in de praktijk blijkt dat ouders vaak samen naar een gesprek komen en (als je een duo hebt) beide leerkrachten in het gesprek zitten; dit verandert de dynamiek van het gesprek. Over het algemeen hoor ik goede ervaringen terug! Goed gedaan! En voor de collega's van groep 8; veel succes met de adviesgesprekken aankomende week!
  • Hierbij een herinnering, voor de collega's van groep 4 t/m 8; met deze link kun je een account aanmaken op Blooket. Wil je er geen gebruik van maken, hoor ik (Melissa D.) dat graag, zodat ik accounts aan andere collega's kan geven.
  • Voor groep 4 t/m 8: omdat wij bij het bouwoverleg wederom niet toegekomen zijn aan het bespreken van Nieuwsbegrip / begrijpend lezen, én omdat het volgende bouwoverleg pas in 2026 is, wil ik nog één extra moment inplannen waarbij Nieuwsbegrip centraal staat. Ik wil dit doen op dinsdag 2 december van 14.45 uur tot 15.30 uur, locatie GS personeelskamer. Noteer het alvast in je agenda!
  • Zie hier de nieuwe planning voor Lief en Leed 2026. 
  • Het MT heeft overleg gehad, nav bouwoverleg rondom oudergesprekken. Iedereen is akkoord met de volgende afspraken. 1). In week 1 en 2 van maart 2026 oudergesprekken; elke groep zet minimaal twee middagen open én de avond van 5 maart óf de avond van 10 maart. In week 28 zijn de rapportgesprekken én adviesgesprekken. Wederom minimaal twee middagen en één avond in deze week. Houdt rekening met de musicalavonden. 2). De startgesprekken werden gemist; die zullen we facultatief aanbieden volgend schooljaar. Óók een inloopmiddag voor de ouders op GS.
  • In het IKC nieuws staat een bericht aan ouders dat het plein na 14:15 uur voor de kinderen van de bso bedoeld is.
  • Gelieve met elaar aan het eind van de dag ervoor te zorgen dat de locatie netjes achter gelaten wordt. Dit geldt voor binnen en nu zeker ook voor buiten. De laatste tijd blijft er na sluitingstijd speelgoed achter op het plein.
IKC Ambacht
Chrysantstraat 7
3135 HG Vlaardingen
010 460 4595
directie@ikcambacht.nl